Wodoroterapia

Metody podawania wodoru molekularnego

Istnieje wiele metod wykorzystania wodoru cząsteczkowego, w tym wdychanie w formie inhalacji, iniekcje soli fizjologicznej bogatej w H₂, zakraplanie oczu solą fizjologiczną bogatą w H₂kąpiel w wodzie bogatej w H₂zwiększenie produkcji H₂ przez bakterie jelitowe, stosowanie miejscowe, doustne przyjmowanie tabletek wytwarzających wodór i po prostu picie wody bogatej w H₂

Najpowszechniejszymi metodami są inhalacja i picie wody bogatej w wodór i obie te formy stosowane są w moim gabinecie.

Specjalne generatory wodoru umożliwiają inhalację H₂, co pozwala na szybkie i efektywne dostarczenie wodoru do organizmu na regularne korzystanie z jego właściwości

Picie wody bogatej w wodór jest prostym i skutecznym sposobem na regularne korzystanie z jego właściwości

Terapia inhalacyjna wodorem

Inhalacje wodorowe polegają na wdychaniu wodoru cząsteczkowego przez nos za pomocą wygodnych wąsów tlenowych tzw. kaniuli. Podczas zabiegu można rozmawiać, jeść i pić.

Inhalacje wodorem wykonuje się przy użyciu specjalistycznych urządzeń. Wyposażone są one w membrany, które w procesie elektrolizy produkują czysty wodór. Co ważne, dzięki wykorzystaniu zaawansowanych technologii uzyskujemy czysty wodór, bez szkodliwych gazów takich jak ozon czy chlor. 

Terapia jest skuteczna i bezpieczna, oraz co ważne, nie ma dla niej przeciwskazań. Dlatego może mieć zastosowanie na przykład dla osób, które nie mogą korzystać z tlenoterapii hiperbarycznej.

W gabinecie korzystam z certyfikowanego urządzenia koreańskiej firmy Hue Light H2000, który wytwarza mieszankę wodoru i tlenu w stężeniu 66,6% wodoru/33,4% tlenu (tzw. gaz Browna) z szybkością 2100ml/min.

Wdychanie wodoru osiąga szczytowy poziom w osoczu (tj . stan równowagi zgodnie z prawem Henry’ego) po około 30 minutach, a po zaprzestaniu wdychania powrót do poziomu bazowego następuje po około 60 minutach. Stąd zaleca się aby terapia inhalacyjna  trwała nie krócej niż 30min.

CIEKAWOSTKA ...

W listopadzie 2016 r. terapia wdychania wodoru została zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia, Pracy i Opieki Społecznej w Japonii jako zaawansowana terapia medyczna. Obecnie terapia wodorem molekularnym stosowana jest już w klinikach w USA, Japonii i Korei Południowej.

Woda nasycona wodorem

Kolejną dostępną metodą przyswajania wodoru jest picie wody nasyconej H₂. Woda wodorowa to normalna  woda  (H2O), która zawiera rozpuszczony  gaz wodorowy (H2).

Im więcej gazu wodorowego zostanie wprowadzone do wody, tym wyższe będzie stężenie i wyższa dawka na litr.

Na rynku dostępne są obecnie dwie główne metody pozyskiwania wody bogatej w wodór za pomocą elektrycznych systemów przepływowych, a mianowicie jonizatory wody alkalicznej i generatory wody wodorowej o neutralnym pH

Wiele osób zgłaszało korzyści ze stosowania jonizatorów wody alkalicznej, ale dopiero w latach 2007-2010 naukowcy i badacze zrozumieli, że właściwości lecznicze w jonizowanej wodzie alkalicznej to gaz wodorowy. Jonizatory wody alkalicznej zostały zoptymalizowane i zaprojektowane do produkcji wody alkalicznej, a nie gazu wodorowego.

W moim gabinecie korzystam z wody wodorowej, która jest wytwarzana za pomocą zaawansowanych urządzeń do inhalacji wodoru poprzez wtłaczanie gazu wodoru cząsteczkowego do czystej wody, co gwarantuje jej wysoką jakość i skuteczność bez zmiany pH wody. To wielofunkcyjne urządzenie pozwala na przygotowanie wody nasyconej wodorem, którą można pić, co dodatkowo wzbogaca terapię inhalacyjną i zapewnia kompleksowe wsparcie zdrowotne.

Oferujemy również możliwość korzystania z mobilnych urządzeń do generowania wody nasyconej wodorem od firmy LumiVitae, co pozwala na wygodne korzystanie z tej terapii poza gabinetem

Mobilne urządzenia do generowania wody wodorowej firmy LumiVitae

Firma LumiVitae stworzyła nowoczesne, mobilne urządzenia, które umożliwiają łatwe i szybkie nasycanie wody wodorem w dowolnym miejscu bez zmiany pH wody. Dzięki butelce CellPower LumiVitae, można cieszyć się korzyściami płynącymi z wody nasyconej wodorem zarówno w gabinecie, jak i w domu, w pracy czy podczas podróży.

Jeśli chodzi o wybór produktu, zalecam wybór produktów certyfikowanych zgodnie z kryteriami IHSA, która jest międzynarodową organizacją zajmującą się określaniem norm pomiaru wodoru i opracowywaniem wytycznych dotyczących jego terapeutycznego zastosowania.

CIEKAWOSTKA ...

Dlaczego niektóre źródła wody na świecie uważa się za lecznicze?

Wszyscy wiemy, że woda jest fundamentem naszego funkcjonowania na planecie Ziemia. Nie ma co do tego żadnych wątpliwości. Nie każdy jednak wie, że najważniejszym, życiodajnym składnikiem wody jest wodór. Poziom nasycenia tym pierwiastkiem decyduje o leczniczych i profilaktycznych właściwościach tego najpopularniejszego napoju na świecie. 

Od wielu lat naukowcy zastanawiali się z jakiego powodu niektóre źródła na Ziemi mają własności uzdrawiające i czym różnią się one od powszechnie spotykanych wód, z których korzystamy.

Okazuje się, że słynne wody w Lourdes we Francji, Nordenau w Niemczech, Tlacote w Meksyku czy Nadana w Indiach zawierają niezwykle wysoki poziom nasycenia wodorem.  Czyżby liczne uzdrowienia, które mają tam miejsce, poza czynnikiem duchowym, można przypisać zdrowotnym walorom tamtejszej wody?

Woda nasycona wodorem jest niezwykle skuteczna w neutralizowaniu wolnych rodników, redukowaniu stresu oksydacyjnego i wspomaganiu procesów regeneracyjnych organizmu. Dzięki małej masie cząsteczkowej wodór może łatwo przenikać przez błony komórkowe, dostarczając korzyści zdrowotne bezpośrednio do wnętrza komórek. 

WODA: TLEN + WODÓR = ŻYCIE

Co ciekawe, woda, która jest niezbędna do życia, powstaje w wyniku połączenia tlenu (silnego utleniacza i niezbędnego do życia) i wodoru (silnego reduktora i niezbędnego do życia). Wydaje się logiczne, że cząsteczkowy wodór ma potencjał terapeutyczny

Kontakt

Umów się na spotkanie

Jeśli chcesz skorzystać z dobrodziejstw jakie daje tlenoterapia, wodoroterapia lub fototerapia, masz pytanie dotyczące tych terapii lub chciałbyś umówić się na sesję – zapraszam do kontaktu.

Obserwuj mnie